Przy zamówieniu kopiowania pamięci USB możemy otrzymać materiał do powielenia jako:
- wzorcowy pendrive
- materiał zamieszczony na serwerze FTP - spakowane wszystkie pliki i katalogi w jedno archiwum ZIP + podanie sumy kontrolnej MD5
Poniżej nasze sugestie dotyczące przygotowania materiału do kopiowania.
Jak przygotować wzorcowy pendrive?
- Przygotuj wzorcowy pendrive - dokładnie w takiej postaci, w jakiej chcesz otrzymać powielone pamięci USB.
- Zalecane jest wykorzystanie pendrive o takiej samej pojemności jak zamówione pamięci USB
- Przed dostarczeniem / wysyłką sprawdź czy przygotowany pendrive wzorcowy poprawnie funkcjonuje i ma poprawny układ katalogów / plików. Przetestuj go na kilku komputerach - będziesz wówczas miał pewność, że dostarczony materiał do produkcji jest poprawny - pamiętaj, że błędy, które są zawarte na wzorcowym pendrive zostaną powielone na całym zamówionym nakładzie.
- Ważne uwagi:
nie zamieszczaj na wzorcowym pendrive - projektu graficznego nadruku / graweru ani plików do druku opakowań - te materiały dostarcz mailem lub na płycie CD/DVD lub zapisz na serwerze FTP
nie dostarczaj wzorcowego pendrive z zapisanym na nim pliku ZIP do kopiowania ani obrazem danych - plik ZIP zamieszczaj wyłącznie na serwerze FTP. Na wzorcowym pendrive przekazuj tylko materiał wzorcowy do powielenia. Pamiętaj kopiujemy 1:1 dostarczoną zawartość - Przy zamówieniu wznowienia pracy - jeśli nic nie zostaje zmienione w dostarczonym materiale - wykorzystywany jest wcześniej dostarczony materiał.
Jak przygotować materiał do zapisu na serwerze FTP?
- Do kopiowania pamięci USB możemy otrzymać także materiał spakowany ZIP-em do jednego pliku + podanie sumy kontrolnej do pliku z archiwum ZIP
- Układ plików / katalogów w archiwum ZIP musi być taki jak na całym powielonym nakładzie
- Pamiętaj, że ważna jest pojemność materiału niespakowanego. Po spakowaniu materiał - w zależności od zawartości - może zawierać nawet kilkukrotnie mniejszą objętość niż po spakowaniu. Weź pod uwagę, czy po rozpakowaniu materiał zmieści się na zamówione pendrive.
- Materiał spakowany do ZIP-a wgrywaj wyłącznie na serwer FTP - nie nagrywaj go na pendrive i nie dostarczaj jako materiał wzorcowy.
- Upewnij się czy w spakowanym archiwum jest zawarty cały materiał (wszystkie pliki i katalogi) ułożone w poprawnej strukturze.
- Plik ZIP należy wrzucić na serwer FTP (dane dostępowe podajemy po złożeniu zamówienia - dostęp jest indywidualny dla każdego Zamawiającego, dzięki temu Twój materiał jest dostępny wyłącznie dla nas i nikt nie jest w stanie go podejrzeć).
- Suma kontrolna: Dla bezpieczeństwa - zalecamy podać sumę kontrolną Md5 dla pliku z archiwum ZIP. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych błędów w transmisji na serwer i z serwera. Sumę kontrolną Md5 możesz utworzyć m.in. korzystając z programu Total Commander (z górnego menu proszę wybrać Pliki >> utwórz sumy kontrolne. W wyskakującym okienku zaznacz opcję Md5 i naciśnij OK).
- Wygenerowany niewielki plik z suma kontrolną MD5 - prześlij mailem wraz z informacją, że materiał jest gotowy do pobrania z serwera FTP.
- Przy zamówieniu wznowienia pracy - jeśli nic nie zostaje zmienione w dostarczonym materiale - wykorzystywany jest wcześniej dostarczony materiał.